Споделянето на съвместен живот с партньора ви може да носи хем доволство, хем да е цяло предизвикателство. Много влюбени двойки се разделят или живеят нещастен живот, което доказва, че е необходимо повече от дълбока привързаност в една връзка, за да сте щастливи.
Споделяме с вас някои характерни черти на двойките, които остават заедно и изпитват радост един от друг.
Надяваме се вие и вашият партньор да сте от тях. Ако има поне три неща от този списък, в които не се разпознавате, тогава не е зле да преразгледате отношенията си и да поговорите с човека до себе си.
1. Споделяте поне едно хоби
Въпреки че е чудесно за всеки от вас да има собствени хобита, важно е да намерите нещо, на което да се насладите като двойка. Това може да бъде от практикуване на определен спорт или гледане на филми заедно. Важно е двамата да направите тази част от обичайната си рутина и най-важното - да се забавлявате и да прекарвате известно време заедно.
2. Уважавате пространството на другия
Щастливите двойки споделят невероятна интимност, но също така знаят как да не прекрачват границите. Уважаването на пространството на любимия човек е от първостепенно значение за добра връзка.
3. Намирате време за ваканции или пътувания заедно
Не е нужно да бъде нещо прекалено засукано и екзотично. Това може да бъде бягство за уикенда или за ден на плажа или в планината. Идеята е да се отпуснете и да прекарате качествено време заедно, далеч от ежедневните проблеми и възможни конфликти. Промяната в обкръжението винаги е освежаваща възможност.
4. Не си лягате ядосани един на друг
Ако има проблем, разрешете го веднага. Не го бутилирайте и не очаквайте нещата да се решат сами. Този тип отношение води само до негодувание. Зрелите двойки говорят за проблемите си и не задържат недоволството си.
5. Казвате „Обичам те“ поне веднъж на ден
Това може да се подразбира, но е важно редовно да съобщавате колко вашият партньор означава за вас. Споделянето колко много го обичаш и цениш може да ви сближи още повече.
6. Водите независим живот един от друг
Споделянето на хобита и интереси е също толкова важно, колкото и самостоятелния живот един от друг. Признаването на партньора ви като напълно независим човек със собствените му идеи и копнежи, а не просто като продължение на вас, е едно от най-критичните неща за здравата връзка..
7. Храните се заедно
Ако е невъзможно да споделите всяко хранене поради различия в графика ви за деня, опитайте се да хапвате поне едно хранене на ден заедно. И наистина се наслаждавайте на взаимната си компания. Оставете телефона в другата стая.
8. Подкрепяте мечтите на другия
Ако подкрепяте надеждите и мечтите на партньорите си, ще ги накарате да се чувстват обичани и обгрижвани. Щастливите двойки се вслушват в стремежите на другия.
9. Имате доверие и отхвърляте ревността
Отношения без доверие в крайна сметка се разпадат. Ако сте прекалено ревниви и натрапчиви, трябва да работите по тези въпроси, преди да влошите връзката. Ако вашият партньор ви дава причини да сте нащрек с неговата вярност, по-добре да премислите дали да останете в тази връзка.
10. Израствате заедно като хора
Няма нищо по-разочароващо от това да видите колко сте израснали като човек през годините и след това да осъзнаете, че партньорът ви е останал точно такъв, какъвто е бил в началото на връзката ви. Личният растеж е естествена и очаквана част от нечий житейски път.
11. Споделяте домакински задължения
Вършенето на всички домашни работи от един човек е рецепта за бедствие. Когато един човек се почувства затрупан от необходимостта да направи всичко сам, това ще създаде дисбаланс в отношенията. Ако не може да се споделят по подразбиране домакинските задължения, направете си списък и график.
12. Наслаждавате се на малките жестове
Големите жестове може да бъдат вълнуващи и романтични, но също така е важно да оцените и малките. Може да е нещо толкова просто, колкото да попитате дали имате нужда от нещо от кухнята или да направите масаж на другия след дълъг ден.
© 2019 MenTrend. Всички права са запазени.
Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.
Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: office@cem.bg, https://www.cem.bg/
Коментари