Силиконовите устни насърчават моногамните отношения, защитава ги изобретателят им
Искате да изпратите целувка на далечния си любим? Китайски уред с топли, движещи се силиконови “устни” има точното решение.
Устройството трябва да позволи на двойките, живеещи на далечни разстояния, да споделят “истинска” физическа интимност, предизвиква оживление сред китайските потребители на социални мрежи, които реагират едновременно с любопитство и шок. Смята се, че оборудваното със сензори за налягане и задвижващи механизми устройство може да имитира истинска целувка, като възпроизвежда натиска, движението и температурата на устните на потребителя. Предава и звука от целувката.
Устройството, създадено от група студенти от университет в Китай, беше посрещнато с критики в социалните мрежи. Докато някои го нарекоха “странно”, “вулгарно” и “страшно”, други намериха хумор в него и обявиха, че
“да имаш връзка от разстояние е доста лоша идея”
Появиха се и опасения, че може да бъде купено и ползвано от деца.
“Не разбирам устройството, но съм напълно зашеметен”, гласеше един от водещите коментари в Weibo.
“В университета имах връзка от разстояние с приятелката ми, така че се свързвахме само по телефона”, обяснява как се е вдъхновил за новата джаджа Дзян Чжунли, водещият изобретател на устройството .Според него устройството за целуване може да се използва за насърчаване на моногамните отношения, тъй като свързва само един подател и един получател в даден момент. Освен това се изисква съгласието и на двете страни.
За да изпратят целувка, потребителите трябва да изтеглят приложение за мобилен телефон и да включат устройството в порта за зареждане на телефона си. След като се свържат в приложението, двойките могат да започнат видеоразговор и да се целуват.
Макар да се рекламира за връзки от разстояние, китайското устройство също така позволява на потребителите да се свързват анонимно с непознати във функцията “Площад за целувки” на приложението. Ако двама непознати се харесат, те могат да поискат да си разменят целувки. Потребителите могат също така да “качват” своите целувки в приложението, за да могат другите да ги изтеглят и изпитат, пише CNN.
“Партньорката ми отначало не вярваше, че може да се постигне (дистанционна) целувка, така че
челюстта ѝ падна, когато го използва...
Това е най-добрата изненада, която съм ѝ правил по време на връзката ни от разстояние”, коментира един от потребителите.
В момента устройството за целувки се продава за 260 юана (70 лв.) за брой, а на двойка - около 550 юана (146 лв.). Харчат се по 100 на месец.
Устройството за целувки предизвика сравнения и с друго смело изобретение - Kissenger - джаджа, пусната от Института по въображение в Малайзия.
Устройството имитира истинска целувка с помощта на сензорна подложка, прикрепена в долната част на смартфона, която след това предава усещането към телефона на партньора, пише Independent. То е предназначено единствено за обикновени целувки по бузата или устата, без възможност за имитация на целувка с език.
Kissenger се сдвоява с приложение за съобщения, което позволява на потребителя да изпраща целувка. Kissenger измерва натиска върху различни части на устните на подателя, за да възпроизведе точно тази целувка върху приложението на получателя.
Подобно приложение със същото име е създал и д-р Хуман Самани, преподавател по роботика и изкуствен интелект в Университета на Хертфордшир, Великобритания.
Kissenger-ът на д-р Самани дава възможност за три начина на взаимодействие - телецелувка между хора чрез устройството, целувка между човек и робот, позволяваща интимна връзка с робот, и целувка от човек към виртуален герой.
Без значение дали сме “за”, или “против”, едно е сигурно - напредъкът на технологиите засяга всички аспекти на нашия живот, дори и интимните. И докато някои се ужасяват от тези достижения на технологията, други ги смятат за начин за близост между хората въпреки физическото разстояние, което нашето ежедневие понякога ни налага.
© 2019 MenTrend. Всички права са запазени.
Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.
Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: office@cem.bg, https://www.cem.bg/
Коментари