Leapmotor T03 е един от най-евтините електрически автомобили, който можете да закупите в Европа, но не е и в България засега. Компактният електромобил обаче си търси ново място за производство.
Leapmotor T03, който Stellantis привлече в Европа в сътрудничество с китайската марка Leapmotor, има начална цена от под 20 000 евро, което го прави един от най-евтините електрически автомобили, които можете да закупите нови. Stellantis трябва да гарантира, че цената няма да се увеличи поради вносни мита. Китайското возило се произвеждаше от миналата година в полската фабрика в Тихи. Това вече не е така.
Automotive News съобщава, въз основа на изявление на Stellantis, че Leapmotor T03 не е слизал от производствената линия от 30 март.
От Stellantis казват, че проучват как и къде ще произвежда моделите, които продава или планира да продава в Европа.
През октомври китайското правителство призова китайските производители на автомобили да не правят големи инвестиции в страни, които подкрепят наложените от ЕС мита за внос на произведени в Китай електрически автомобили. Полша е една от тези страни.
© 2019 MenTrend. Всички права са запазени.
Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.
Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: office@cem.bg, https://www.cem.bg/
Коментари