Тим Робинс: Ако Netflix е бъдещето на киното, имаме проблем

30 November 2024
Валентина Антова
Тим Робинс и Морган Фрийман в “Изкуплението Шоушенк”
Тим Робинс и Морган Фрийман в “Изкуплението Шоушенк”

Тим Робинс, който е известен със своите социално значими роли и режисьорски проекти, продължава да радва публиката като свързва изкуството си именно с тези теми. Последният проект, в който взе участие звездата е антиутопичния сериал Silo на Apple TV+, като влезе в обувките на Бърнард Холанд, образ, който изследва моралната тежест на властта.

Сериалът разглежда контролирана утопия, в която историята и свободата са манипулирани. Това кара Робинс да прави паралели с реакцията на правителствата по време на пандемията и цензурата, която ограничава информацията и свободата на хората. "Това беше дар като артист - да направиш нещо, което грабва страховете на обществото", казва звездата.

66-годишният актьор също така набляга и критикува възхода на стрийминг платформите, които приоритизират количеството пред качеството като Netflix. "Ако това е бъдещето на киното, имаме проблем", заявява той, като подчерта нуждата от автентични филми и сериали като култовия "Изкуплението Шоушенк".

Самият Робинс е много по-дълбоко в индустрията и се фокусира върху социалното значение. Той е артистичен директор на театралната трупа Actors' Gang, като се застъпва за реформа чрез изкуството, особено в работата си с хора лишени от свобода в Калифорния. Актьорът силно вярва, че качеството на изкуството издържа теста на времето, дори ако първоначално не достига масова популярност.
За своята кариера 66-годишната звезда избира именно такива смислени проекти, които вижда като дългосрочни. "Не искам да си губя времето с нещо несериозно", казва той, като твърдо седи зад принципите си, които са го направили не само успешен артист, но и глас на социалната промяна.

Ключови думи

Коментари

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата.
Остави коментар:

Име:

Eл. поща:

Коментар:* (макс. 1000 знака)




Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определи от редакцията.

Съвет за електронни медии: Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69, Тел: 02/ 9708810, E-mail: office@cem.bg, https://www.cem.bg/